Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij X
Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2012 » Luty » Druhowie z Kąpiel Wielkich pożegnali zmarłego strażaka
Wyszukiwarka

Aktualności

Poleć znajomemu
Twoja wiadomość (kliknij tutaj):

Druhowie z Kąpiel Wielkich pożegnali zmarłego strażaka

2012-02-08 11:50:28

W wieku 83 lat zmarł jeden z założycieli jednostki OSP w Kąpielach Wielkich ś.p. Stefan Duch. Pogrzeb zasłużonego dla miejscowego społeczeństwa druha odbył się 2 lutego 2012 roku na cmentarzu w Wolbromiu. W uroczystościach pogrzebowych brały udział nie tylko druhowie OSP z Kąpiel Wielkich, ale także przedstawiciele dziesięciu innych jednostek OSP z terenu gminy Wolbrom z pocztami sztandarowymi.


Obok rodziny, zmarłego żegnały przedstawicielki miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich oraz licznie przybyli mieszkańcy Kąpiel Wielkich. Mszę świętą w intencji zmarłego odprawił  prob. parafii Miłosierdzia Bożego w Kąpielach Wielkich ks. Andrzej Białek.

Słowa pożegnania nad trumną zmarłego druha odczytał kolega i przyjaciel, współtwórca jednostki w rodzinnej wsi dh Alfred Płowiec. - Dziś stoimy nad trumną ś.p. Stefana, naszego ukochanego kolegi i przyjaciela, członka naszej jednostki i jej założyciela. Stefan był uczciwym i sprawiedliwym człowiekiem. Nie szczędził czasu, zdrowia  i sił dzięki czemu nasza jednostka rozwijała się w szybkim tempie. Był jednym z  inicjatorów i budowniczym obecnej remizy strażackiej. Na przestrzeni lat pełnił wiele funkcji służbowych: od dowódcy Sekcji po funkcję Skarbnika i Naczelnika, będąc jednocześnie długie lata w Zarządzie.
Społeczne działanie i niesienie pomocy każdemu potrzebującemu, było jego pasją życiową. Był bardzo zaangażowany w prace na rzecz straży pożarnej. Uczestniczył w wielu akcjach ratowniczo-gaśniczych narażając często swoje życie i zdrowie, wpisując się na trwałe w kronikę historii naszej  57- letniej jednostki. W dowód Jego zasług  za działalność odznaczony został odznaczeniem pożarniczym Brązowym, Srebrnym i Złotym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa, odznaką „Wzorowy Strażak” i odznaczeniami za wysługę 15, 25, 35 i 50 lat w pożarnictwie. Stefanie, Twoja służba drugiemu człowiekowi sprawiła, że i w Twoje ślady poszedł Twój syn, Stanisław, który od 1990 roku po dzień dzisiejszy wziął w swoje ręce najwyższy ster kierowania naszą jednostką. Stefanie, utraciliśmy w Twojej osobie wspaniałego człowieka, autentycznego społecznika, człowieka o niezwykłym poczuciu obowiązku, człowieka zaangażowanego na rzecz lokalnej społeczności rozumiejącego problemy życia codziennego. Kochany Druhu i Kolego Stefanie, w imieniu wszystkich członków naszej jednostki i kolegów z którymi pracowałeś żegnam Cię, dziękując Ci jednocześnie za wszystko coś dla nas uczynił i co zrobiłeś na rzecz ochrony przeciwpożarowej. W tej smutnej dla nas chwili żegnamy Cię, żegna Cię cała brać strażacka gminy Wolbrom. Spoczywaj w pokoju wiecznym, a pamięć o Tobie niech na zawsze pozostanie
w naszych sercach.                             
Cześć Twojej Pamięci!

Oceń nasze strony

Aktualna ocena: 4 (Ocen: 1)

Sesja rady miejskiej

Relacja Sesji Rady Miejskiej online

Wydarzenia

Kategoria

Dodaj wydarzenie

Newsletter

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze aktualności, wpisz poniżej swój adres e-mail:Losowy film

DK wolbrom
Warta
LGD WFOS Kraków modernizacja szkół Basen Mapa Zagrożeń strefa Załęże Portal Samorządowy budowa kanalizacji budowa kanalizacji wolbrom Termomodernizacja gimnazjium Termomodernizacja 1 Termomodernizacja szkoły w Chełmie Termomodernizacja ZS Gołaczewy Termomodernizacja ZS Wierzchowisko PROW

Wolbrom.pl na Facebooku