Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij X
Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Maj » Prezydent Andrzej Duda został honorowym obywatelem Wolbromia
Wyszukiwarka

Aktualności

Poleć znajomemu
Twoja wiadomość (kliknij tutaj):

Prezydent Andrzej Duda został honorowym obywatelem Wolbromia

2015-05-29 07:57:13

Z inicjatywy przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolbromiu Dariusza Gorgonia, przy poparciu radnych i burmistrza Adama Zielnika na wczorajszej sesji podjęta została uchwała o nadaniu honorowego obywatelstwa naszego miasta Prezydentowi elektowi Andrzejowi Dudzie. Od kilku lat, jeszcze jako poseł, Prezydent elekt bywał w Wolbromiu, uczestnicząc w różnych wydarzeniach i wspierając lokalne inicjatywy.


Uzasadniając swoją propozycję  przewodniczący Gorgoń podkreślił, że inspiracją do powstania takiego projektu uchwały był przede wszystkim wynik ostatnich wyborów prezydenckich, kiedy okazało się, że mieszkańcy naszej gminy stosunkiem 70 do 30 procent wyrazili swoje zaufanie nowemu prezydentowi. Andrzej Duda bywał w Wolbromiu wielokrotnie, nie tylko biorąc udział w oficjalnych lokalnych uroczystościach jak dożynki, Dni Wolbromia, czy uczestnicząc w sesjach Rady Miejskiej, ale także prywatnie – bawiąc się koncertach w wolbromskim DK. Wielokrotnie wyrażał swoją sympatię dla naszego miasta i wspierał lokalne inicjatywy, np. ratowanie wolbromskiego kina, czy WTZ w Lgocie Wolbromskiej.

Prezydent elekt wyraził zgodę na przyjęcie honorowego obywatelstwa, choć w związku z nowymi obowiązkami Andrzeja Dudy nie wiadomo dokładnie kiedy i w jaki sposób dokonany zostanie uroczysty akt nadania uchwalonego tytułu.

Filmową relację z wydarzenia można zobaczyć tutaj:

http://olkusz.tv/component/k2/item/532-prezydent-andrzej-duda-honorowym-obywatelem-wolbromia.html

Oceń nasze strony

Aktualna ocena: 4,5 (Ocen: 183)

Sesja rady miejskiej

Relacja Sesji Rady Miejskiej online

Wydarzenia

Kategoria

Dodaj wydarzenie

Dyżurna apteka

Przy Rynku

Wolbrom, ul. Krakowska 2

32-340 Wolbrom

tel. 32 647 79 80

Newsletter

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze aktualności, wpisz poniżej swój adres e-mail:Losowy film

DK wolbrom
Wymiana kotłów węglowych 1
Wymiana kotłów węglowych 2
Warta
LGD WFOS Kraków modernizacja szkół Basen Mapa Zagrożeń strefa Załęże Portal Samorządowy budowa kanalizacji budowa kanalizacji wolbrom Termomodernizacja gimnazjium Termomodernizacja 1 Termomodernizacja szkoły w Chełmie Termomodernizacja ZS Gołaczewy Termomodernizacja ZS Wierzchowisko PROW EkopartnerzyWolbrom.pl na Facebooku