Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij X
Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Czerwiec » II Wolbromska Ciężka Dycha
Wyszukiwarka

Aktualności

Poleć znajomemu
Twoja wiadomość (kliknij tutaj):

II Wolbromska Ciężka Dycha

2015-06-30 12:07:09

Rekordowa ilość 196 zawodników i zawodniczek wzięła udział w drugiej edycji „Wolbromskiej Ciężkiej Dychy”. W tegorocznej imprezie biegowej rozegranej w niedzielę 28. czerwca oprócz biegu głównego na dystansie 10 km, zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 km a także w pięciokilometrowym marszu Nordic Walking. Organizator imprezy WOLBROM TEAM nie zapomniał też o najmłodszych mieszkańcach gminy. W pełni emocji biegach na dystansach 100, 300 i 400 m startowało blisko 140 dzieci.

Zawodnicy, którzy na sygnał dany przez organizatora Roberta Skomro z amatorskiej drużyny sportowej Wolbrom Team wystartowali z płyty stadionu o godz. 12.00, mieli do pokonania dystans 10 000 metrów (dwa okrążenia po 5000 metrów). Trasa wiodła ze stadionu- alejką Domu Kultury, ścieżką leśną za basenem, drogą w Chełmie-Grabiu - ścieżką leśną - os. Łukasińskiego - ul. J. Słowackiego – przez teren leśny - ul. Młyńską – ul. Fabryczną - ul. Leśną i stadionem.  Najtrudniejszym zadaniem było pokonanie stromego podejścia na terenie leśnym, gdzie w najwyższym punkcie trasy (po pokonaniu 1,1 km trasy) zawodnicy znaleźli się o 43 metrów wyżej niż miejsce startu.

Wytyczona ulicami miasta i leśnymi ścieżkami trasa „Wolbromskiej Ciężkiej Dychy” i tym razem dla wielu zawodników okazała się naprawdę trudna do pokonania. 10. kilometrowy bieg ukończyło 110. najbardziej wytrwałych biegaczy, a ci, który opadli z sił zostali sklasyfikowani w kategorii biegu na 5 km.  Niezwykle zmęczonych, ale jakże szczęśliwych zawodników witali członkowie ZPiT Wolbromiacy, którzy na mecie wręczali medale uczestnictwa i podawali spragnionym wodę mineralną.

Zwycięzcą „II Wolbromskiej Ciężkiej Dychy” w kategorii mężczyzn został  Emanuel Wojtacha z Olkusza (zdobywca III miejsca z ub.roku), który z czasem 00:36:37 wyprzedził Pawła Cieślika z Katowic (czas 00:37:42) oraz Jakuba Cabana z Moskorzewa (00:38:15). Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Janocha  -Żarki Letnisko z czasem 00:45:33, przed Emilią Stańkowską z Jaworzna (czas 00:46:50) i Martą Rus ze Sławkowa (00:50:43).

Na dystansie 5 km sklasyfikowano 66. zawodników i zawodniczek. Najszybszym biegaczem wśród mężczyzn był Grzegorz Opiał z Wiśniowej 00:17:47, który pokonał Michała Chechelskiego z Olkusza 00:20:09 i Grzegorza Noworytę z Zatora 00:20:19. Wśród kobiet, najszybszą zawodniczką była Asia Szczepanek z Olkusza 00:23:55, która zwyciężyła Małgorzatę Kulpę-Czubak z Rybnej 00:24:26 i Alicję Ziarno z Wolbromia 00:25:45. 

Na dystansie 5 km Nordic Walking zwycięstwo odniósł Grzegorz Dors z Janowa z czasem 00:29:46  pokonując Ryszarda Garbata  z Sosnowca 00:31:58 i Mieczysława Sondela z Olkusza 00:32:31

W ramach biegu rozegrane zostały także Mistrzostwa Gminy Wolbrom. Tytuł mistrzowski zdobył Tadeusz Rams  z czasem 00:41:58, na drugim miejscu uplasował się Paweł Wolański 00:42:26 a na trzecim Grzegorz Osmęda 00:43:29. Z kolei Mistrzynią Gminy Wolbrom została Agnieszka Dobromilska 00:53:02 zwyciężając Mariolę Kowalską 01:09:27 i Ilonę Motykę 01:09:53.

Zdobywcy trzech najlepszych miejsc zostali uhonorowani pucharami ufundowanymi przez Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika, nagrodami pieniężnymi w klasyfikacji generalnej i Mistrzostw Gminy Wolbrom (za 1m-150zł, 2m -100zł i 3m – 50zł) oraz upominkami.

Nagrody wręczał przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Gorogoń, asystent burmistrza Aleksandra Ściańska-Nocoń, organizator imprezy Robert Skomro oraz Klaudiusz Nocoń właściciel Siłowni ADHD, który ufundował nagrody w kategorii Mistrz i Mistrzyni Gminy Wolbrom. Dyplomami zostali nagrodzeni ponadto najlepsi biegacze w poszególnych kategoriach wiekowych.

Po zakończonych zmaganiach, zawodnicy, choć zmęczeni, chwalili nie tylko uroki i uciążliwość trasy. "Ciężka dycha" była rzeczywiście ciężka i to było coś, co lubią najbardziej. Byli także pod wrażeniem wręcz perfekcyjnie przygotowanej organizacji biegu. Miła oprawa muzyczna, występy ZPiT ”Wolbromiacy”, gustowne koszulki z nadrukiem, medale dla każdego uczestnika, woda podczas biegu czy posiłek regeneracyjny po jego ukończeniu sprawiają, że biegacze naprawdę czują się docenieni- uznali zawodnicy.

Zadowolenia z imprezy rozgrywanej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika nie kryli rodzice dzieci startujących w zawodach biegowych, bowiem każde ze 140. dzieci w tym przedszkolaków oraz uczniów klas I-III i IV-VI nie wróciło do domu z pustymi rękoma. Dzieci w nagrodę za uczestnictwo i zapewnienie emocji otrzymały m.in.: medale, dyplomy i słodycze a także upominki w drodze losowania.

 Organizatorzy udanej imprezy składają podziękowania sponsorom, firmom oraz osobom prywatnym wspierającym przedsięwzięcie:
    Lista sponsorów II WOLBROMSKIEJ CIĘŻKIEJ DYCHY oraz Pikniku biegowego dla dzieci (kolejność losowa):
    - MEBLE ROGAL Tomasz Rogal
    - Piekarnia „U Jacka” Jacek Haberka
    - Siłownia AHDH Klaudiusz Nocoń
    - Hotel - Karczma ,,Klimtówka''
    - Budmax
    - Kebab Pizza „ALENA ''
    - eMKa dystrybucja  Mateusz Kasperek
    - Firma remontowo - budowlana Wiesław Wojtacha
    - Firma ELEGANT LD
    - firma SPECTRUM czajnik
    - Dyrektor Domu Kultury w Wolbromiu Piotr Gamrot
    - Firma "ARGOS"
    - Firma „Tradex” Zbigniew Kostka
    - Pani poseł Lidia Gądek
    - Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Wolbromiu  Bartłomiej Żurek
    - Bomix Technika Grzewcza
    - Salon fryzjerski KARAL –Agnieszka Rogal-Moń

    - Sponsorzy Biegów dla dzieci:
    - Przewodniczący Rady Miejskiej  Dariusz Gorgoń
    - Dyrektor DK Piotr Gamrot
    - Zielony Kiosk Tomasz Haberka
    - Marcin Janik Gołaczewy
    - Meble Rogal
    - Santander Bank
    - FHU Delfin Agnieszka Szczepankiewicz
    - Oknoplast

 

***

 

Wyniki zawodów w ramach II Wolbromskiej Ciężkiej Dychy

Dystans 10 km – Mężczyźni
1. 155 Emanuel Wojtacha  10_M16   Olkusz             00:36:37
2.  18 Paweł Cieślik           10_M16   Katowice         00:37:42 
3.  13 Jakub Caban            10_M16   Moskorzew      00:38:15

Dystans 10 km – Kobiety
1.  52  Agnieszka Janocha   10_K30  Żarki Letnisko    00:45:33
2. 135  Emilia Stańkowska  10_K16  Jaworzno           00:46:50
3. 121  Marta Rus              10_K40  Sławków           00:50:43


Miejsca zawodników z Gminy Wolbrom 10 km Open:
5.  116 Tadeusz Rams           10_M40  Wolbrom   00:41:58
8.  156 Paweł Wolański          10_M30  Wolbrom   00:42:26
11. 101 Grzegorz Osmęda      10_M30  Wolbrom   00:43:29
22. 118 Tomasz Rogal           10_M40  Wolbrom   00:45:52
26. 104 Kamil Pałka               10_M16  Wolbrom   00:47:00
30. 138 Robert Stępień          10_M50  Wolbrom   00:47:38
36. 17 Marcin  Ciempka         10_M30  Wolbrom   00:48:13
37. 221 Andrzej Barczyk         10_M40  Wolbrom   00:48:14
40. 92 Kazimierz Motyka         10_M40  Wolbrom   00:49:14
42. 103 Marcin Osuszek          10_M16  Wolbrom   00:49:38
50. 90 Zbigniew Micuła           10_M50  Wolbrom   00:51:34
51. 141 Mateusz Stępień         10_M16  Wolbrom   00:51:48
60. 21 Agnieszka Dobromilska  10_K16  Wolbrom   00:53:02
67. 117 Miłosz Roch                10_M16  Wolbrom   00:54:14
71. 102 Andrzej Osmęda         10_M30  Wolbrom   00:55:06
76. 46 Jarosław Grzebinoga    10_M40  Brzozówka  00:55:35
77. 153 Edward Trzaska          10_M60  Wolbrom   00:55:37
80. 95 Marcin  Nabagło            10_M30  Wolbrom   00:56:30
88. 42 Krzysztof Gardeła          10_M50  Wolbrom   00:58:20
90. 87 Marcin Mędrek          10_M16  Domaniewice  00:58:28
96. 165 Jan Ziółko                   10_M60  Wolbrom   01:02:53
103.66  Mariola Kowalska       10_K30  Chrząstowice  01:09:27 
104.68  Rafał Kowalski          10_M30  Chrząstowice  01:09:27
106.251 Ilona Motyka             10_K30  Wolbrom   01:09:53


Dystans 5 km -Mężczyźni
1.  179 Grzegorz Opiał   5_M30 Wiśniowa     00:17:47
2.  15 Michał Chechelski  5_M16 Olkusz     00:20:09
3.  99 Grzegorz Noworyta  5_M16 Zator               00:20:19

Dystans 5 km -Kobiety
1.  144 Asia Szczepanek              5_K40 Olkusz        00:23:55
2.  242 Małgorzata Kulpa-Czubak  5_K30 Rybna         00:24:26
3.  281 Alicja Ziarno                     5_K16 Wolbrom    00:25:45

Miejsca zawodników z Gminy Wolbrom  5 km Open:
13. 112 Krzysztof Pokwap              5_M30 Wolbrom     00:25:13
16. 145 Krzysztof  Szczepankiewicz  5_M40 Wolbrom   00:25:36
17. 281 Alicja Ziarno                    5_K16 Wolbrom       00:25:45
20. 140 Zuza Stępień                    5_K16 Wolbrom      00:25:54
22. 254 Piotr Nocoń                      5_M16 Wolbrom     00:26:24
28. 61  Arek Kopeć                       5_M40 Wolbrom     00:26:45
31. 168 Mateusz Kłęk                   5_M16 Wolbrom     00:27:40
33. 63  Patryk Kopeć                    5_M16 Wolbrom    00:27:54
37. 122 Aneta Rusz-Pokwap          5_K30 Wolbrom     00:28:34
38.  30 Ewelina Dygas                   5_K16 Wolbrom    00:29:01
43. 123 Magdalena Rutowicz         5_K30 Wolbrom     00:29:55
44. 222 Agnieszka Barczyk             5_K40 Wolbrom    00:30:05
46. 91  Karolina Mitka                   5_K16 Wolbrom    00:30:20
47. 37  Paweł Gamrot                   5_M16 Wolbrom    00:30:29
48.125  Łukasz Sikora                   5_M30 Wolbrom    00:31:03
50. 48  Monika Hamernik               5_K30 Wolbrom    00:31:21
51. 234 Tomasz Haberka               5_M40 Wolbrom     00:31:31
52. 128 Mariusz Słaboń                 5_M40 Zarzecze     00:31:34
53. 127 Katarzyna Skorupka           5_K16 Wolbrom    00:31:46
54. 167 Mariusz Jaźwiec                5_M30 Wolbrom     00:32:10
56. 247 Andrzej Marchaj                5_M40 Wolbrom    00:32:36
57.185  Wojciech Pandel                5_M40 Wolbrom     00:32:50
58. 62  Joanna Kopeć                     5_K40 Wolbrom    00:33:21


Mistrzostwa Miasta i Gminy Wolbrom - Mężczyźni
1. 116  Tadeusz Rams                 10_M40   Wolbrom  00:41:58
2. 156  Paweł Wolański               10_M30   Wolbrom  00:42:26
3. 101  Grzegorz Osmęda            10_M30   Wolbrom  00:43:29

Mistrzostwa Miasta i Gminy Wolbrom – Kobiety
1. 21   Agnieszka  Dobromilska     10_K16 Wolbrom    00:53:02
2. 66   Mariola Kowalska         10_K30 Chrząstowice   01:09:27
3. 251  Ilona Motyka                     10_K30 Wolbrom   01:09:53


Kategoria: 10 km K16
1. 177 Iga Dąbek                            - Bukowno         00:52:26 
2.  21 Agnieszka Dobromilska          - Wolbrom         00:53:02
3.  33 Aleksandra Figiel                   - Kraków           00:54:08

Kategoria: 10 km K30
1. 58 Aleksandra Kazirod                - Sławków          00:55:13
2. 57 Elwira Katanowska                - Sławków           00:58:36
3. 235 Sabina Hałucha                    - Kraków             01:02:58

Kategoria: 10 km M16
1. 71 Paweł Kozera                     - Szczepanowice    00:46:20 
2. 104 Kamil Pałka                        - Wolbrom           00:47:00 
3. 103 Marcin Osuszek                   - Wolbrom          00:49:38

Kategoria: 10 km M30
1. 226 Mariusz Dziedzic                - Łazy                  00:41:27 
2. 228 Paweł Frąckiewicz             -  Bukowno           00:42:08
3. 93 Artur Motyl                          - Olkusz               00:42:20

Kategoria: 10 km M50
1. 138 Robert Stępień                 - Wolbrom             00:47:38
2. 76 Henryk Lesik                      - Gliwice                00:48:05 
3. 183 Edward Oliwa                   - Kraków               00:50:45 

Kategoria: 10 km K40
1. 277 Katarzyna Wadas                  - Kraków            01:09:43 
2. 124 Małgorzata Sawicka -Zielant   - Kraków           01:19:42

Kategoria: 10 km M40
1. 116 Tadeusz Rams                   - Wolbrom            00:41:58
2. 4 Piotr Bartula                          - Kraków               00:42:45
3. 113 Robert Prasełek                 - Olkusz                00:42:59

Kategoria: 10 km M60
1. 64 Stanisław Korczyński             - Łódź                 00:49:01 
2. 153 Edward Trzaska                  - Wolbrom           00:55:37 
3. 165 Jan Ziółko                           - Wolbrom           01:02:53

Kategoria: 5 km K16
1. 174 Sylwia Wardęga                - Podegrodzie       00:25:51
2. 140 Zuza Stępień                      - Wolbrom          00:25:54
3. 30  Ewelina Dygas                     - Wolbrom          00:29:01

Kategoria: 5 km K30
1.  43 Anna Grabowska                - Olkusz                00:28:14
2. 162 Iwona Zając                       - Sławków           00:28:26
3.122  Aneta Rusz-Pokwap            - Wolbrom            00:28:34

Kategoria: 5 km M16
1. 7   Jakub Bem                           - Kraków               00:21:48
2. 16  Kacper Chechelski                - Olkusz                00:22:27
3. 133 Maciej Spyra                       - Olkusz                00:25:22

Kategoria: 5 km M30
1. 11  Marcin Bierlet                    - Kwaśniów Górny     00:21:37
2. 112 Krzysztof Pokwap               - Wolbrom               00:25:13
3. 111 Marcin Poczęsny                - Olkusz                   00:25:28

Kategoria: 5 km M50
1. 176 Bogdan Mystek                  - Olkusz                 00:22:45
2. 100 Edward Oliwa                    - Kraków               00:24:10
3. 98  Zenon Nowakowski             – Zabrze                 00:24:50

Kategoria: 5 km K40
1. 222 Agnieszka Barczyk               - Wolbrom           00:30:05
2. 62  Joanna Kopeć                      - Wolbrom           00:33:21
3. 137 Bożena Starzyk                   - Olkusz               00:42:37

Kategoria: 5 km M40
1.145  Krzysztof Szczepankiewicz   - Wolbrom            00:25:36
2. 61  Arek Kopeć                         - Wolbrom            00:26:45
3. 234 Tomasz Haberka                 - Wolbrom            00:31:31

Kategoria: 5 km M60
1. 109 Marek Pilch                         - Kraków              00:24:29


Dystans 5 km Nordic – Open
1. 24  Grzegorz Dors                      - Janów              00:29:46
2. 38  Ryszard Garbat                     - Sosnowiec        00:31:58
3. 131 Mieczysław Sondel               - Olkusz              00:32:31

Elektroniczny pomiar czasu oraz obsługę sportową „Wolbromskiej Ciężkiej Dychy” zapewniła firma Ultimasport.

Szczegółowe wyniki zawodów na:  http://live.ultimasport.pl/386/

Powiązana galeria

Poniedziałek, 29 czerwca 2015 15:44Zdjęć w galerii: 258

Wolbromska Ciężka Dycha

DSC01441 (Kopiowanie)
DSC01442 (Kopiowanie)
DSC01443 (Kopiowanie)

Oceń nasze strony

Aktualna ocena: 0 (Ocen: 0)

Sesja rady miejskiej

Relacja Sesji Rady Miejskiej online

Wydarzenia

Kategoria

Dodaj wydarzenie

Dyżurna apteka

Przy Rynku

Wolbrom, ul. Krakowska 2

32-340 Wolbrom

tel. 32 647 79 80

Newsletter

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze aktualności, wpisz poniżej swój adres e-mail:



Losowy film

DK wolbrom
Wymiana kotłów węglowych 1
Wymiana kotłów węglowych 2
Warta
LGD WFOS Kraków modernizacja szkół Basen Mapa Zagrożeń strefa Załęże Portal Samorządowy budowa kanalizacji budowa kanalizacji wolbrom Termomodernizacja gimnazjium Termomodernizacja 1 Termomodernizacja szkoły w Chełmie Termomodernizacja ZS Gołaczewy Termomodernizacja ZS Wierzchowisko PROW Ekopartnerzy







Wolbrom.pl na Facebooku