Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij X
Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2015 » Czerwiec » Tegoroczna edycja Już pływam zakończona
Wyszukiwarka

Aktualności

Poleć znajomemu
Twoja wiadomość (kliknij tutaj):

Tegoroczna edycja Już pływam zakończona

2015-06-30 09:08:13

Kończy się realizowana w tym roku kolejna edycja programu „Już pływam”, na który nasza gmina otrzymała wsparcie Samorządy Województwa Małopolskiego w wysokości 41 910 zł, co było drugą co do wysokości kwotą pomocy w tym zakresie w województwie. W tym roku szkolnym z nauki pływania skorzystało 505 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy.


Program „Już pływam” realizowany jest przez Województwo Małopolskie od 2007 r. w ramach zadania Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży. W tym roku ze wsparcia w tym zakresie skorzystało 86 gmin, które ogółem otrzymały na realizację zadania 1 069 190 zł.

W ramach realizacji projektu w gminie Wolbrom każde uczestniczące dziecko podczas nauki pływania miało zapewnionego instruktora, opiekuna oraz przejazd na basen. Wzorem ubiegłego roku zajęcia były finansowane z trzech źródeł: środków z Urzędu Marszałkowskiego, wkładu własnego Gminy Wolbrom oraz opłaty rodziców za udział dziecka w wysokości 100 zł za wszystkie zajęcia.


Projekt, mający na celu mądre i aktywne  zagospodarowanie czasu wolnego młodych Małopolan po zakończeniu zajęć lekcyjnych, daje każdemu uczniowi szkoły podstawowej szansę zdobycia umiejętności pływackich, będąc równocześnie wsparciem finansowym dla małopolskich gmin, które chcą organizować naukę pływania dla dzieci ze swojego terenu. Nabyte w trakcie udziału w projekcie przez dzieci umiejętności mają dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych na różnego rodzaju kąpieliskach, a także wpłynąć istotnie na zapobieganie problemom zdrowotnym, poprzez profilaktykę wad kręgosłupa i chorób narządów ruchu. Dodatkowo dzięki zajęciom na pływalni dzieci uczą się pożytecznego spędzania wolnego czasu i rozładowują napięcia, których nie brak nawet wśród najmłodszych członków współczesnego społeczeństwa. Przy okazji dzieci zachęcane są do odkrywania nowych pasji i talentów sportowych.

 

 

Powiązana galeria

Wtorek, 30 czerwca 2015 09:56Zdjęć w galerii: 11

Tegoroczna edycja Już pływam zakończona

20150523_103742 (Kopiowanie)
DSC_0699 (Kopiowanie)
DSC_0705 (Kopiowanie)

Oceń nasze strony

Aktualna ocena: 0 (Ocen: 0)

Sesja rady miejskiej

Relacja Sesji Rady Miejskiej online

Wydarzenia

Kategoria

Dodaj wydarzenie

Dyżurna apteka

Przy Rynku

Wolbrom, ul. Krakowska 2

32-340 Wolbrom

tel. 32 647 79 80

Newsletter

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze aktualności, wpisz poniżej swój adres e-mail:Losowy film

DK wolbrom
Wymiana kotłów węglowych 1
Wymiana kotłów węglowych 2
Warta
LGD WFOS Kraków modernizacja szkół Basen Mapa Zagrożeń strefa Załęże Portal Samorządowy budowa kanalizacji budowa kanalizacji wolbrom Termomodernizacja gimnazjium Termomodernizacja 1 Termomodernizacja szkoły w Chełmie Termomodernizacja ZS Gołaczewy Termomodernizacja ZS Wierzchowisko PROW EkopartnerzyWolbrom.pl na Facebooku