Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookies w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij X
Strona główna » Miasto i Gmina Wolbrom » Aktualności » 2019 » Kwiecień » Krakowskie Pogotowie Ratunkowe w Wolbromiu z nowoczesną karetką
Wyszukiwarka

Losowe zdjęcie

Sezon wyścigów konnych na Błoniach Wolbromskich rozpoczęty

Ankieta

Czy gmina powinna zbudować zatoki przystankowe przy przychodni na Skalskiej, kosztem miejsc parkingowych?
TAK, przystanki są niezbędne dla osób starszych i mniej sprawnych
 
209
NIE, przystanki nie będą należycie wykorzystane
 
182
Ankieta została zamknięta.

Znajdź nas

Śledź nasz profil na portalach społecznościowych

YouTube

Pogoda

Aktualności

Poleć znajomemu
Twoja wiadomość (kliknij tutaj):

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe w Wolbromiu z nowoczesną karetką

2019-04-07 07:47:15

Zmiana zapisów ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym doprowadziła do wyboru nowego świadczeniodawcy usług ratownictwa medycznego. Dzięki zapoczątkowanym jeszcze w poprzedniej kadencji staraniom władz samorządowych gminy, na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Wolbrom Adamem Zielnikiem i przy wsparciu władz powiatowych oraz wojewódzkich, z dniem 1 kwietnia pacjentów z terenu Miasta i Gminy Wolbrom obsługuje Krakowskie Pogotowie Ratunkowe (KPR).

Na wniosek burmistrza, placówka znalazła siedzibę w zmodernizowanym budynku byłego hotelu robotniczego przy ul. Łukasińskiego. Oficjalna uroczystość otwarcia nowej placówki odbyła się w dniu 31 marca, i połączona była z przekazaniem do użytku budynku byłego hotelu, w którym powstało 48 mieszkań socjalnych. W ceremonii przecięcia wstęgi uczestniczyli: Burmistrz Wolbromia Adam Zielnik, Dyrektor Naczelny KPR - Małgorzata Popławska, Zastępca Dyrektora KPR – Marek Maślerz, Członek Zarządu Powiatu Olkuskiego - Piotr Gamrot i Radny Rady Miejskiej w Wolbromiu – Zbigniew Żyła. Pomieszczenia nowo otwartej stacji poświęcił proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego ks. kan. Tadeusz Maj.
 
Do dyspozycji pochodzących z naszej gminy członków załóg znajdują się pomieszczenia o łącznej powierzchni aż 140 m2. Ulokowano w nich wszystkie niezbędne pomoce do codziennej pracy ratowników: dyspozytornię z niezbędnym sprzętem łączności, magazyny oraz pełne zaplecze socjalne. Przed budynkiem wydzielono stanowisko dla nowo zakupionej i bogato wyposażonej karetki marki Mercedes. Pacjenci z MiG Wolbrom będą mogli być wożeni do szpitala w Olkuszu czy Miechowie, ale też w szczególnych przypadkach bezpośrednio na oddział np. kardiochirurgii, udarowy czy też do Instytutu Pediatrii w Krakowie. W razie potrzeby zostanie zadysponowany śmigłowiec ratowniczy z bazy w Krakowie lub Katowicach.
Według wolbromskiego radnego dr Zbigniewa Żyły, najstarsze w Polsce - Krakowskie Pogotowie Ratunkowe jest jednym z najlepiej wyposażonych i wyszkolonych pogotowi w naszym kraju. 
- Dla mieszkańców naszej gminy nie zmieni się niby nic, a jednak bardzo wiele. Dostaniemy zupełnie nową karetkę. Został zakupiony nowy, znakomicie - podkreślam znakomicie wyposażony ambulans marki Mercedes. Nie będziemy niczym młodszy brat, noszący stare ubrania, i otrzymywać tego, czego inne gminy już nie chciały – oznajmił były długoletni Dyrektor Medyczny w centrali Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie, radny Rady Miejskiej w Wolbromiu dr. Zbigniew Żyła
 
Jak zdradził burmistrz Adam Zielnik, czynione są starania o drugą karetkę dla naszej gminy i dodatkowy zespół ratowniczy, który mógłby być zlokalizowany w północnej części miasta. Dwa zespoły obsługujące naszą gminę doprowadziłyby do olbrzymiego skoku jakościowego w opiece medycznej dla mieszkańców Miasta i Gminy Wolbrom. 
 
- Zdrowie jest najważniejszą wartością, a także przedmiotem nieustającej troski i obaw każdego człowieka. Nie do przecenienia jest wsparcie i pomoc jakiej doświadcza człowiek w chorobie. Dlatego pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze podziękowania i wyrazy uznania, za pełną zaangażowania pomoc w lokalizacji oddziału Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego w Wolbromiu. Dziękuję za twórczy wysiłek, który sprawił że Gmina Wolbrom stale się rozwija – dziękował Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik osobom zaangażowanym w uruchomieniu w Wolbromiu stacji KPR. Okolicznościowymi tablo z podziękowaniami burmistrza zostali uhonorowani: Dyrektor Naczelny KPR - Małgorzata Popławska, Zastępca Dyrektora KPR – Marek Maślerz, Członek Zarządu Powiatu Olkuskiego - Piotr Gamrot, Radny Rady Miejskiej w Wolbromiu – Zbigniew Żyła oraz Radna Powiatu Olkuskiego  Agnieszka Gołembiowska-Karoń.
 
Życzymy wszystkim mieszkańcom, aby karetka stała w gotowości i nikt z naszych mieszkańców nie potrzebował jej wzywać. Jeśli jednak zajdzie taka konieczność, to każdy pacjent musi wiedzieć, że on jest najważniejszą osobą na pokładzie karetki i załoga dołoży wszelkich starań, aby uzyskał właściwą pomoc medyczną – życzyły służby ratownicze.

Oceń nasze strony

Aktualna ocena: 0 (Ocen: 0)

Sesja rady miejskiej

Relacja Sesji Rady Miejskiej online

Wydarzenia

Kategoria

Dodaj wydarzenie

Newsletter

Newsletter

Aby otrzymywać najnowsze aktualności, wpisz poniżej swój adres e-mail:Losowy film

DK wolbrom
Warta
LGD WFOS Kraków modernizacja szkół Basen Mapa Zagrożeń strefa Załęże Portal Samorządowy budowa kanalizacji budowa kanalizacji wolbrom Termomodernizacja gimnazjium Termomodernizacja 1 Termomodernizacja szkoły w Chełmie Termomodernizacja ZS Gołaczewy Termomodernizacja ZS Wierzchowisko PROW

Wolbrom.pl na Facebooku